Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Etiketler
azgad modu

Azgad Modu
#1
Sen annen,baban ve kardeşinle birlikte Azgad da yaşayan bir köylüydün.Yine bir gün kıyıda balık tutarken köye haydutlar saldırır, haydutlar heryeri yakıp tüm köylüleri öldürürler.Kendine geldiğinde köyün dışında bulursun kendini ve köye gidersin.
Oyuna Azgad köyünün dışında başlıyorsunuz ve köye ne olduğunu öğrenmek için yola koyuluyorsunuz.Köye girdiğinizde heryer yakılmış ve herkes öldürülmüş.Evini ziyaret edip sandıktaki eşyaları alıyorsunuz ve kıyıdaki gemiye biniyorsunuz.Oyunda ilerledikçe ana görev notları güncelleniyor.Bu görevdeki amaç köye saldıranları bulup intikam almaktır.

2-Balta

Gemiyle Dörtyol hanına doğru gidiyorsunuz ve orda yaşlı bir adam var, sizden kış için odun kırmanızı isteyecektir.Bunun içinde balta lazım, baltayı meydandaki atların yanındaki evde buluyorsunuz.

3-Odunlar

Bu görevde baltayı bulduktan sonra 15 odun kırıp adama teslim ediyorsunuz.Tabi balta sizde kalmıyor adam baltayı alıyor ve beni tekrar ziyaret et diyor.

4-Ziyafet

Yaşı adam sizden bir ziyafet düzenleyeceğini söyleyip bunun için 10 adet balığa ihtiyacı olduğunu söylüyor ve karşılığında bir at vereceğini söylüyor.Görevi alınca adam size bir mızrak veriyor ve dörtyol hanından çıkıp hemen ilerdeki balıkçı kampından balık tutuyorsunuz.

5-Zendar haydutları

Yaşlı adamın işlerini yaptıktan sonra sizi Kahya Harek'e yönlendiriyor.Harekte sana Zendar etrafında dolanan 3 kişilik gözcü haydut grubunu yoketmeni istiyor.

6-Ekmek ve Şarap

Gözcü haydut grubunu yokedince Harekin aynına gidiyorsunuz ve size biraz dinar ve bir kalkan veriyor, daha sonra ona acktığınızı söylüyrsunuz oda sizi hana gönderiyor, hana gidince hancı size ekmek ve balık veriyor ve Reyvadine bir teslimat yapmanı istiyor, teslimatı yapınca bir küp bal ve biraz para kazanıyorsunuz.Hancı bir tüccarın sandığını kaybettiğini söylüyor ve sonrada Hareki ziyaret etmemizi istiyor.Sandık en üst katta.

7-Küçük bir Ordu

Harek saldırdığın gözcü haydut grubundan dolayı haydutların sinirlendiğini ve kervanları yağmaladığını söylüyor ve hemen en az 20 kişilik bir ordu kurmamızı istiyor.

8-Reyvadin Savaşı

Adamları toplayınca Harek haydudların Reyvadin civarında olduğunu söylüyor, zaten orda duruyorlar kımıldamıyırlar haydutlar.Savaştığın haydutlar ise Krkon haydutlarıdır ve sonunda bir iz bulmuşsundur ve gidip Harekle konuşursun.

9-Ejderha Taşı

Harekle konuşunca Falxon adında birinin bu haydutlar hakkında bilgi sahibi olduğunu öğreniriz ve Maden ocağına gidip bu adamı buluruz.Adamda bizden öncelikle ejderha taşının var olup olmadığını öğrenmemizi ister.Tabi taş bir labirenttedir ve Falxon labirentin yerini bilmez, bizi Oduncu kampındaki Burneye gönderir.

10-Burneyin Kızı

Burneyi bulup bizi Falxonun gönderdiğini söyleriz ve labirent hakkında bilgi isteriz fakat Burney Falxondan nefret ediyordur ancak kaçırılan kızını bulursan sana istediğin bilgiyi verebileceğini söylüyor.Kızını İyindah oduncuları kaçırmıştır, haliyle İyindah köyü yakınındalardır, kızı kurtarıp burneye teslim edersin ve oda Labirentin Glumnar köyü yakınlarındaki dağlarda olduğunu söyler.Labirenti geçemeyenler bu videoyu izleyebiliriler:https://www.youtube.com/watch?v=wtKmsIVaAdU

11-Krikon Haydutu

Labirenti bulup geçince sandıkta 3 tane ejderha taşı bulursun, Maden ocağındaki Falxona taşları gösterirsin oda 1 tanesini alıp kalan 2 tanesini sana verip üstüne güçlü bir kılıç olan mavi kılıcı verir.Praven hanının önünde bir Krikon haydutunun takıldığı bilgisini verir.Hanın önünde haydudu bulursun ve birkaççtane vurursun ama haydut Harlusun casusu çıkar.

12-Krikon Haydutları

Harlusla konuşup durumu anlatırsın oda Krikonun burda olmadığını söyler ancak onu kışkırtırsan buraya gelebileceğini söyler, Kulum köyü civarında dolanan 5 krikon haydutları grubunu yenince bu görev tamamlanır, tabi harlusla konuşmanız lazım.

13-Büyük Savaş

Harlusla konuşunca ilk olarak 100 kişilik bir ordu toplamamızı ister ve bize 10 soylu asker verir.Askerleri toplayınca harlusla konuşun size 40.000 dinar verecek ve bir gemi alıp Odasan köyü kıyısına gitmenizi isteyecek.

14-Büyük Krikon

Geöiyle Odasanın yakınlarına gittiğinizde orda Krikonun adamlarıyla beraber gemide olduğunu görürsün ve gemi savaşı olur.Krikonu yendikten sonra esir alıp Azgad köyüne getirirsin.

15-İntikamKrikonu yakalayıp azgada getirdikten sonra onu orda öldürürsün ve intikamını aldın sanırsın.

16-Kral Harlus

Krikonu yenip,öldürdükten sonra Harlus bizi yanına çağırı kendisine hizmet etmemizi ister, tabi bizde balıklama atlarız.Bize köyü yağmalayanın arkasında Sultan hakimin olduğunu, savaşta olduğumuzu ve bizi zayıflatmak amacıyla köyleri aydutlar aracılığıyla yağmaladığını söyler.Hatta dhirim ve birkaç merkezi aldıklarını ve ilerlemelerini durdurmamız gerektiğini söyler ve bir mektup veriir bize Kral Ragnara götürmemizi ister.

17-Kral Ragnar

Mektubu ragnara verdiğimizde svadyanlar ile nordlar barış imzalayıp sarranidlere savaş ilan ederler ve işin asıl kısmının sende olduğunu söyler ragnar.

18-Sultan Hakim Suikastı

Ragnar sana planı anlatır shariz şehrindeki askeri kampa sızacağını ve kendini casus larak tanıtıp hakimi bilgi verecem diye tenhaya cekip    ödürmek gibi bir plan anlatır ve bize sarranid kıyafetleri verir, kampa girmeden önce kıyafetleri giymelisiniz.Sonra gidip hakimle konuşıyorsunuz ve kaleye gidiyorsunuz, orda hakimi ve 2 muhafızını öldürüyorsunuz ve şehirden damdan dama atlayıp kaçıyorsunuz.

19-Başka bir mektup

Suikastı tamamlayınca sarranidlerle ilişkiniz -100 oluyor e sultan hakim yerine incili arwa geçiyor.Ragnar sizi yanınıza çağırır ve iyi bir ödül verir.

20-Dhirim

Harlusun yanınıza gittiğinizde artık sarranidlere saldırabilceğimizi ve ticaret merkezi olan Dhirimi ele geçirmemiz gerektiğini söyler ancak senin bunu ondan ayrı bir şekilde almanı, aldıktan sonra dhirimin senin olacağını ve kral olarak seni destekleyeceğini söyler, dhirimi alıyoruz ve harlusla konuşunca yönetim hakkı kazanıyoruz.

21-Drigh Aban

Dhirimi alınca harlus artık sarranidleri yoketmek gerektiğini fakat diğer krallıkların engel çıkartacağını söyler, o yüzden ilk olarak kergitlerde bir karışıklık çıkartmamız gerektiğini söyler.Bozkır haydutlarıyla anlaşıp kergitlere musallat olma gibi bir anlaşmaya varmaya çalışırız bu görevde.Drigh abana gidip ordaki haydutla konuşruz 10.000 kadar dinar veririz fakat bunu yeterli olmayacağını 10.000 daha ve silah yardımıda istediğini söyler.

22-Gizli Zula

Durumu harlusa anlatırız ve oda silah konusunda yardımcı olacağını fakat savaşta olduğundan dolayı para konusunda tek başımıza olduğumuzu söyler.Silahlar için Gisim köyünde bir adamı olduğunu ve ordan silahları temin edeceğimizi söyler.Gisime gçrdiğimizde harlusun adamı normal köylü gibi dolaşıyor adam erkek ve ismi sıradan köylü, önünde 2 tane fıçı olan evin ordan spawnlanıyor.Köylüyü bulduğumuzda paraloyı söylüyoruz ve silaharı alıyoruz tabi envanterde yer varsa.

23-Kergit komplosu

Silahları alıp ve parayı bulunca haydudun yanına gidiyoruz tekrar haydutla anlaşmaya varıyoruz ve kergit şehirlerinin 3 tanesinin etrafında 50 kişilik bozkır haydutları çıkyor.

24-Vaegir Maraşeli

Kergit engeli ortadan kalkınca sıra vaegirlere geliyor ve harlus bizden maraşel olan merigayı esir almamızı istiyor, meriga ile konuşunca size saldırıyor ve yenilince esir düşüyor direk.

25-Rodok Komplosu

Vaegirlerde sıkıntı olmaktan çıkınca sıra rodoklara geliyor, harlus rodkları zayıflatmanın yolu deniz ticaretlerini negellemekten geçer diyor bunun için onları koruyan rodok gemi devriylerinden 5 tanesini ortadan kaldırmamızı istiyor.Tabi bunu korsan gibi yapmamızı istiyor bunun için ibdeles köyündeki korsanla konuuyorsun ve ordan deniz yağmacısı alıyorsun.

26-Bir Sultanlığın Çöküşü

3 krallıkta engel olmaktan çıkınca harlus,ragnar ve sen beraber sarranidlere saldırıyorsunuz ve sarrandleri haritadan silem görevi başlıyor, sarrandielr yok oluunca bu görev bitiyor ve harlus sizi yanınıza çağırıyor.

27-Zindandan Kaçıs

Harusun yanına gidince size bir ziyaet hazırlıyor şehir meydanına gidiyorsuuz orda halk toplanmıştır, harlusla konuşyorsunuz ve o size bir sürprizi olduğunu söylüyor ama adamalrın surun içince unuttuğunu söylüyor, hediyeyi şehirin girişimdeki surda buluyorsunuz ve harlusun yanıa geliyorsun hediyeyi gösteriyorsunuz hediye zehirli bir kılıc ve harlus zii zindana atıyor.Zindanda uyanıyorsunuz ve ordaki gardiyanı bayıltıyrsnuz ve sandıktaki gardiyan kıyafetlerini alıp zindandan kaçıyorsunuz, yine çatılardan hoplayıp zıplayıp kaçıp ilerdeki uçurumdan gemiye atlıyorsunuz, gemiye binince yön tuşarıyla gemiyii sürüyorsunuz ve sahnenin sonuna gelince bölgeden ayrıl yazısı geliyor ve f ye basıp ordan kaçıyorsunuz.

28-Eski bir Kale

Zindandan kaçtıktan sonra işin arkasındaki gerçeği öğreneye çalısıyorsun ve tuz madenine bir haydudu sorguşamaya gidiyorsunuz, haydudun ismi esir krikon haydudu 3 tane yan yana olan kafeste duruyor.Bu arada tuz madeninde eski bir mağarada varmış.Haydudu sorguluorsunuz fakat size ceva vermiyor 5000 dinar ve özgürlük karşılığında szie bilgi vereceğini söylüyor, parayı verince adam anlatmaya başlıyor ama net bir cevap buşamıyorsun, madenden çıktıktan sonra başka bir esir sizi durdurup herşeyi anlatıyor ve sizi Eski bir Kale denen yerdeki sevkoru bulmanızı istiyor, adamı bulunca herşey gün yüzne kavuşuyor.

29-Büyük Kalradya İmparatorluğu

Sevkor zie herşeyi anlatınca asıl köyü yağmalaynın harlus olduğunu anlıyorsun ve savadyalıları haritadan silme görevi geliyor, svadyalıları haitadan silince bir menü geliyor ve 20 civarı lord size topraklarıyla beraber katılıyor.

30-Eski Kalradya

Birçok lord size topraklarıyla ktaılınca diger kralllıkların toplamda 20 civarı yeri kalıyor ve bu görevde o yerleride ele geçiriyorsunuz, görevi bitirdikten sonra bir menü geliyor ve bir sahneye atlıyrsunuz ve herşeyin ne olduğunu bu sahnede anlıyorsunuz, bu sahne sürpriz.
Bunları dışında arada bilgi amaçlı görevler var onları yazmama gerek yok ana hatlarıyla görev senaryosu bu şekilde.
Ara
Cevapla }
Teşekkür Edenler:
#2
Mod linkini atabilirmisin ?
İstemem dünyanın saltanatını
Süslü giyimini, arap atını
Bilirsem Türk'lüğün var kıymetini
Vatanım milletim bana kafidir.
                                 AŞIK VEYSEL 1957
Ara
Cevapla }
Teşekkür Edenler:
#3
Kahyası nede bulaağız şehirin içinde
Ara
Cevapla }
Teşekkür Edenler:
#4
Hobaa
Ara
Cevapla }
Teşekkür Edenler:


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  [Mod]Mount And Blade Warband Saltanat-ı Selçuklu Modu oneddatr 3 1,860 08-01-2018, Saat: 13:57
Son Yorum: Allamyrat
  [MOD]MB Warband Anadolu 1320 Modu oneddatr 11 6,933 31-12-2017, Saat: 16:33
Son Yorum: xdf33
  [MOD] Warband Kardeşlerin Katli modu indir -zombi- 49 20,818 29-09-2017, Saat: 17:39
Son Yorum: alamancı
  [Mod]Mount and Blade Warband Turan Modu -zombi- 4 3,116 10-09-2016, Saat: 19:14
Son Yorum: linklerebakmayahesapaçanadam
  [MOD]Mount and Blade: Warband Evlat Modu -zombi- 3 3,649 26-07-2016, Saat: 02:40
Son Yorum: Nikolas39

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi