Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Etiketler
değerli blog ilişkiler b m ii bannerlord developer 15

M&B II: Bannerlord Developer Blog 15 – Değerli İlişkiler
#1
Herkese merhabalar ve 15. geliştirici günlüğümüzde bizimle birlikte olduğunuz için teşekkür ederiz. Günlükleri en son güncellememizin üzerinden biraz vakit geçti ancak oyun üzerinde oldukça meşguldük ve bir süredir üzerinde çalıştığımız bir şey hakkında konuşacağımız için oldukça heyecanlıyız.
Pek çoğunuzun bildiği üzere, PC Gamer dergisinin bu ayki sayısında kapak konusu olduk! Ekip için oldukça gururlu bir olay olmasının yanı sıra birkaç yeni ekran görüntüsünü, Phil Savage ile oyun hakkında konuştuklarımızı ve daha fazlasını 2017 Nisan ayı sayısında bulabilirsiniz.
Dergide söz konusu olan Bannerlord’un bir özelliği görevleriydi, bu konuyu bu günlük konusu olarak inceleyeceğiz. Bir sandbox oyunu olarak Mount&Blade’de görevlerin temel amacı, lineer veya hikaye temelli bir RPG oyunundan farklıdır. Bizim hedefimiz görevleri, oyuncuları sandbox özellikleriyle etkileşime girmesine yardımcı olacak bir şekilde tasarlamak ve oyuncunun oyun dünyası ile ilişkilerine yardımcı olmak.
Warband’de olduğu gibi, görevleri NPC’ler için tamamlamak o karakter ile oyuncunun ilişkisini geliştiriyor. Ancak bu konu Bannerlord’da yeni bir boyut kazanıyor. Oyuncu olarak verdiğiniz kararlar ile ilişkiler karakteriniz üzerinde çok büyük etkilere yol açabiliyor. Örnek olarak, şehirlere asker toplamak  için gittiğiniz zaman, yerel gönüllülerden bir grup almak yerine artık o şehrin NPC’leri bir asker toplama aracı veya bir başka deyişle  aradaki kişi olarak askerleri o NPC’lerin aracılığıyla toplayabileceksiniz. O belirli NPC ile olan ilişkiniz, size uygun olacak askerlerin sayısına büyük etkisi olacak.Bu, belirli NPC’ler ile aranızdaki ilişkilerin önemini oldukça arttıracak. Onlar için görevleri tamamlamak, tek bir noktadan, hızlıca asker toplama kapasitenizi arttırmaya yarayacak. Bu durum size o NPC’nin güvenliği ile ilişkili hale getiriyor. Eğer o NPC bir risk altındaysa, sizin asker yatırımınız da aynı şekilde risk altında. Bu bağlantı, sandbox oynanış ile görevler arasındaki ilgi çekici oynanış anlarını, karakterinizin dünya ile bağlantısı büyürken, dostlar ve düşmanlar edinirken bir açıdan görevlere olan yansımasının önemini arttırırken diğer ödüllerden çok daha önemli hale getiriyor.
Görevlerin kendisinde önemli bir değişiklik olarak artık Bannerlord’daki görevlerin çoğunluğu pek çok farklı sonuçlara yol açacaklar. Örnek olarak, bir karakter sizi şehirdeki bir sokağı işgal eden çapulcu çetesini temizlemeniz için görevlendirdiği zaman karşınıza birden fazla seçenek çıkabilir. Çete ile tanıştığınız zaman size karşı bir teklif sunulabilir. Görevlendiren kişiye geri dönüp, parasını çetenin otoritesini sorguladığı için gasp edebilir ve bütün parayı kendine kar niyetine saklayabilirsiniz. Bununla sınırlı da kalmayabilirsiniz. Çeteyi temizledikten sonra sokağa kendi adamlarınızı koyarak yeni bir suç örgütünün filizlenmesine olanak sağlayabilirsiniz.
Bu şekilde çok sonuçlu görevlere sahip olacak olan Bannerlord, oyuncu olarak sizlere oyundaki diğer karakterler ile olan ilişkilerinizi oyunun anlatımını kullanarak belirleyebilme olanağı sunuyor. Belirli kişilerin desteğini kazanmak için onlar için çalışmak yerine, kısa vadeli bir ödüle karşı bir NPC’nin sadakatini ölçebileceksiniz. Ve NPC’lerin kendileri aralarındaki düşmanlıkların ve çekişmelerin varlığı, sizin yaptığınız ahlaki açıdan doğru eylemlerin bile başkalarının arkadaş tercihlerini etkileyeceğini görebileceksiniz.Mount & Blade II: Bannerlord’daki görevler ilginç, beklenmedik sonuçlar veren etkileşimler ile sandbox oyun dünyasının temelini oluşturacak şekilde tasarlanmıştır. Belirli bir görevi bir çok kez tamamlamanız, görevi hangi bağlamda sırtladığınıza, aldığınız kararlara göre size farklı tecrübeler ve sonuçlar ile her seferinde farklı bir tat vermesine olanak sağlayabilir.
Ara
Cevapla }
Teşekkür Edenler:


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Mount and Blade Bannerlord Vlandia Krallığı Warbandcı 2 84 08-01-2018, Saat: 18:49
Son Yorum: Enesm
  Bannerlord kac para olmalı migo 3 520 30-12-2017, Saat: 18:06
Son Yorum: Emir.09
  Mount and Blade Bannerlord Yeni Gelen Animasyon Hareketleri Warbandcı 0 48 25-12-2017, Saat: 16:03
Son Yorum: Warbandcı
  Mount and Blade Bannerlord Daha fazla CPU kullanıyor ! alamancı 0 153 30-09-2017, Saat: 19:39
Son Yorum: alamancı
  M&B II: Bannerlord 2 Yeni Savaş Videosu FatihSultanMehmet 2 527 28-06-2017, Saat: 21:57
Son Yorum: cengiz18gamer

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi