Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Etiketler
deluge the tufan warband mod indir

[MOD] Warband Tufan (The Deluge) Mod indir
#1
The Deluge modu bizi 17. Yüzyıl Doğu Avrupası’nın kanlı ve zalim savaşlarına götürüyor. Bu çatışmalara dilerseniz Lehistan’ın yenilmez bir  Kanatlı Hüssarı, cesur bir Kazak isyancısı, haris bir Osmanlı eri, cesur bir Rus Tüfekçisi, vahşi toprakların bağımsız bir Tatar’ı ya da iyi donanımlı bir İsveç askeri olarak oynayabilirsiniz. 


Bu mod diğer modlardan, hatta oyundan bile farklı. Gündüz-öğlen-gece gibi farklı zaman aralıkları, mevsimler ve hava durumu ilk dikkati çeken şey oluyor. Ardından büyük küçük birçok değişiklikleri fark etmeye başlıyorsunuz. Başka hiçbir modda göremeyeceğiniz gerçekçiliği The Deluge bize sağlıyor. 


Taraflar:Yeni Bir Oyun Türü – İstila:
Topları tüfekleri doldurun yenileri geliyor.

İstilanın kuralları basittir, tüm oyuncular tek takımda toplanır ve düşman botlarının akınlarına karşı bulundukları yeri savunurlar, 15 dalga püskürtülürse oyun kazanılır.  Ayrıca hatırlatmak gerekir ki İstila bolca takım çalışması ve planlama gerektirir.

The Deluge modunda İstila türü sıfırdan yaratılmıştır. Ana tema diğer modlardaki istilalarla aynı olsa da oyun fiziği ve özellikleri bakımından tamamen farklıdır. Dahası, The Deluge size yeni bir yapay zeka sunuyor. Botlar normal M&B oyunundakilerden daha az aptalca davranıyorlar ve çevreye uyum sağlamayı biliyorlar( örn. Saklandığınız yerin kapılarını kırmaya çalışmaları ve senkronize vurmaları). Yani iyi bir savaşa hazırlansanız iyi edersiniz…


Eşsiz Oyun Müzikleri

Modumuzu diğer modlardan farklı kılan başka bir özellik ise, yetenekli müzisyen Sławomir Jabłoński tarafından The Deluge modu için özel hazırlanmış olan oyun müzikleridir. Yeni müzikler ambiyansa çok iyi uyum sağlayıp sizi gerçekten içine çekiyor.


Gerçekçilik

Mod'un normal oyundan farklarından en büyüğü de gerçekçiliği. Örneğin tüfeğinizi ateşlerken problem çıkabilir (misfire). Eğer mermilerinizle suya girerseniz barutunuz ıslanacağı için bütün mühimmatınızı kaybedebilirsiniz dahası su altında fazla kalırsanız boğulursunuz dikkatli olmanızı tavsiye ederim. Warband oyuncularının en cok zorlandığı konu ise The Deluge modunda yaklaştırma(shift) olmaması. Shift tuşuna bastığınızda ateş etme duruşuna geçersiniz ve hızınız yavaşlar(aman dikkat edin derim).
Topçuluk 

The Deluge bize gelişmiş bir topçuluk sistemi ile menzili ve güçleri farklı farklı toplar sunuyor. Ayrıca bu toplar cannonball,grapeshot ve ya cannister gibi farklı mühimmat ile doldurulabiliyor. Cannonball daha uzun menzilli olup yapılara zarar vermek için kullanılırken, cannister ve grapeshot kısa menzilli olup İstila gibi oyun türlerinde piyadelere karşı kullanılır.

Oyunda cannon ram ve lindstock taşıyan herkes topları kullanabilir ancak engineerların nişan alma kabiliyetleri yüksek olduğu için genelde top işi engineerlara verilir. Ayrıca topları atlarla başka bir yere taşıyıp kurmak da mümkündür fakat fazla zahmetli bir iş olduğu için tercih edilmez.  .Deniz Ulaşımı

Düşmanlarınız bir adaya savunma kurduğunda, tek yol denizden saldırmak oluyor. Bunun için mod bize modlar ve feribotlar (ferry=karşı sahile taşımak) veriyor. 

Botlar tamamen oyuncunun kontrolündedir ve suyun olduğu her yerde gider (Fatih'in bazı torunları karadan da yürütmeyi başarıyor). Feribot ise düz bir çizgide ilerler fakat bottan çok daha güvenlidir. Ama ikisinde de dikkatli olmak gerekir lakin tek bir top ile sizi suyun derinliklerine gönderebilirler.


.Savunma Olanakları

Birebir çatışmaya uygun olmasalar da iyi engineerlar her zaman takımlarının koruyucuları olmuşlardır. Tamir, inşa,kazma gibi yetenekleri olan engineerlar savaşların kaderini değiştirir. Tekerlekli kalkanlar yapabilir,
bozuk topları tamir edebilir, siper kazabilir ya da topçu ateşiyle düşmanı başarılı bir şekilde geri püskürtebilir. Ayrıca Engineer Axe adındaki baltasıyla düşman yapılarını hızla bozabilir. Engineer oyunun bel kemiğidir desek yeridir. Ayrıca kürek alan bazı piyade birlikleri de siper kazıp Engineerlara yardımcı olabilir.Haritalar Ve Mimari Yapılar


Oyunun bütün yapıları 17. yüzyıl mimarisine göre hazırlanmış. Penceredeki perdesine kadar her şey özenli. Çatışmanın ortasında bir an kendinizi binalara bakarken bulabilirsiniz. Bir çok farklı grafik tasarımcısı 17. Yüzyıla uygun yapılar hazırlamaya devam ediyor.
(Still, a lot of models need to be done. If you would like to help us out with modelling and texturing, please contact b@rtu$)

Haritalardan sadece 2 Warband haritası var ve onlar da 17. Yüzyıla göre yeniden düzenlenmiş. Geri kalan bütün haritalar modun kendi haritaları. Haritalarda aynı zamanda silah da bulunuyor. Örneğin bir kalede bir köşeye yığılmış kargılar ve ya tüfekler bulabilirsiniz. Tıpkı gerçek hayattaki gibi..Ateşli SilahlarAteşli Silahlar olmadan 17. yüzyılı anlatan bir oyunun da eğlencesi kalmazdı herhalde. The Deluge modunda o kadar fazla ateşli silah var ki ekipman sayfasında zaman geçirmekten oyunu kaçırabilirsiniz. Her milletin kendilerine özel tüfekleri ve tüfeklerin modelleri var (çakmaklı,fitilli vs). Oyunda shotgun olarak anılan Blunderbluss ile tek atışta 3-5 kişiyi etkisiz hale getirebilirsiniz. Lakin yeterince iyi bir atıcı değilseniz size ikinci şansı veren double barrel silahlar da var.

Tabi ki tüfeklerin sesleri ve görsel efektleri de muhteşem. Yerden çıkan dumanı, ya da yanınızdan gecen bir merminin vızıltısı sayesinde oyun ayrı bir güzel oluyor.

Eğer Tüfek icat oldu,mertlik bozuldu derseniz, yay ve ya fırlatmalı silahları kullanmaya devam edebilir ya da direk el bombası fırlatabilirsiniz.

.Yeni Silah ModelleriOyun tam bir silah cenneti. Her millete özel silahlar var. Dilediğinizi seçin büyük küçük uzun kısa aradığınız her şeyi bulacaksınız. Özellikle silahların isimlerinin çoğunun Türkçe olması da çok hoş. Dilerseniz atlılara karşı 4 metrelik kargılar alıp (b tuşuna basarak) shield wall ile onları bozguna uğratabilirsiniz. Ya da kılıç seven birisiyseniz onlarca türden birini seçip saldırabilirsiniz. O kadar çok var ki... 
.Silahların Sağlamlığı


Geldik en gerçekçi kısma (aynı zamanda en gıcık olanı). Kargılarla koltuklanmış kargı yaptığımızda tıpkı filmlerdeki gibi parçalanma olasılığı var. Havalı gözükse de sonradan silah çok da bir işe yaramadığı için hemen kılıca geçmenizi tavsiye ederim.

.Sancaklar


17. Yüzyıl Avrupasında sancakların ve sancaktarların önemi büyüktü; The Deluge modunda da öyle. 
Takımınızdaki bir sancaktar sizin atağınızı artırır , mermi doldurma sürenizi azaltır. Eh tüfekler uzun sürede dolunca bayraktarın önemi de artıyor.

Hava Durumu Ve Zaman AralıklarıOyunda bileğinize tüfeğinize çok güveniyorsunuz demek? Birde aynı şeyleri gece ve fırtınalı bir havada yapmayı deneyin  
Aynı zamanda yaz,kış,ilkbahar ve sonbahar seçimi de yapabiliyorsunuz.

Zalim fırtınadan kurtulmak için oylama ile hava durumunu ve günü değiştirmek mümkün.
.AnismasyonlarAz önce bahsettiğimiz hava durumumlarına göre çevremiz de değişiyor etkileniyor. Fırtınalı bir hava ağaçlar delicesine sallanıyor, Kar yağarken ağaçların üstünü kar tutuyor.


Internet sitesi:

Spoiler: ShowTrailer(Gemi Savaşları dahil)


İndirme Linki : [Linkleri yalnızca üyeler görüntüleyebilir. Üye Olmak İçin Buraya Tıklayın.]
alıntıdır.
Ara
Cevapla }
Teşekkür Edenler:
#2
çok efsane gözüküyor deneyeceğim
İstemem dünyanın saltanatını
Süslü giyimini, arap atını
Bilirsem Türk'lüğün var kıymetini
Vatanım milletim bana kafidir.
                                 AŞIK VEYSEL 1957
Ara
Cevapla }
Teşekkür Edenler:
#3
grafikler güzel oyunda güzel gözüküyo Düello Gozluk :)
Mount & Blade Warband Hayatır :) ;)
Ara
Cevapla }
Teşekkür Edenler:
#4
şuan indiriyorum bakalım Hobaa
Ara
Cevapla }
Teşekkür Edenler:
#5
İndirme Linkini Bulamadım Yardım Edermisiniz ?
Ara
Cevapla }
Teşekkür Edenler:
#6
inidiriyorum şimdi deneyeceğim sağolun! :D

Bunu tek oyunculu oynuyamıyor muyuz? bende bir tek çok oyunculu hali var???
Ara
Cevapla }
Teşekkür Edenler:
#7
sadece multıplayer de oluyo lutfen tek oyunculudada olsun yapın :D
Ara
Cevapla }
Teşekkür Edenler:
#8
yazılar bulanık okunmuyor  Kızgın
Ara
Cevapla }
Teşekkür Edenler:
#9
Hırçın :) Kırbaç
Ara
Cevapla }
Teşekkür Edenler:


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  [MOD]MB Warband Anadolu 1320 Modu oneddatr 12 7,927 29-03-2018, Saat: 15:15
Son Yorum: mmuhammeed
  [MOD]Warband Sergüzeşt-i Sultan Süleyman CengizHan 2 1,530 08-01-2018, Saat: 14:03
Son Yorum: Allamyrat
  [Mod]Mount And Blade Warband Saltanat-ı Selçuklu Modu oneddatr 3 2,236 08-01-2018, Saat: 13:57
Son Yorum: Allamyrat
  [MOD]Warband Karayip Rüyası indir -zombi- 3 1,692 09-10-2017, Saat: 17:04
Son Yorum: sayko01
  [MOD] Warband Kardeşlerin Katli modu indir -zombi- 49 22,903 29-09-2017, Saat: 17:39
Son Yorum: alamancı

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: buminhan ates, 1 Ziyaretçi