Hoşgeldin, Ziyaretçi
Sitemizden yararlanabilmek için Kayıt olmalısınız.

Kullanıcı Adınız:
  

Şifreniz:
  

Forumda Ara

(Gelişmiş Arama)

Forum İstatistikleri
» Toplam Üyeler: 4,139
» Son Üye: yunusemre55
» Toplam Konular: 182
» Toplam Yorumlar: 845

Detaylı İstatistikler

Kimler Çevrimiçi
Toplam: 6 kullanıcı aktif
» 0 Kayıtlı
» 6 Ziyaretçi

Son Aktiviteler
Mount & Blade Warband Mod...
Forum: Mount & Blade: Warband Modları
Son Yorum: WEQWQ
05-03-2018, Saat: 23:03
» Yorumlar: 17
» Okunma: 9,816
Mart Lakırtısı
Forum: Muhabbet / Konu dışı
Son Yorum: RoadWarriror
05-03-2018, Saat: 21:04
» Yorumlar: 0
» Okunma: 22
Sohbet
Forum: Muhabbet / Konu dışı
Son Yorum: RoadWarriror
05-03-2018, Saat: 21:01
» Yorumlar: 29
» Okunma: 4,781
Forumu aktif hale getirme...
Forum: BannerlordTR Hakkında
Son Yorum: RoadWarriror
05-03-2018, Saat: 20:59
» Yorumlar: 0
» Okunma: 21
Forum düzenlemeleri
Forum: BannerlordTR Hakkında
Son Yorum: RoadWarriror
22-01-2018, Saat: 11:19
» Yorumlar: 4
» Okunma: 261
Mod yapımı hakkında soru-...
Forum: Mount & Blade: Warband Mod Yapımı
Son Yorum: RoadWarriror
19-01-2018, Saat: 20:28
» Yorumlar: 0
» Okunma: 83
[Save] Mount & Blade Warb...
Forum: Mount & Blade: Warband Modları
Son Yorum: Emirhan Lord
18-01-2018, Saat: 14:23
» Yorumlar: 5
» Okunma: 2,496
Mount and Blade Bannerlor...
Forum: Mount&Blade II: Bannerlord Haberleri
Son Yorum: Enesm
08-01-2018, Saat: 18:49
» Yorumlar: 2
» Okunma: 197
[MOD]Warband Sergüzeşt-i ...
Forum: Tamamlanmış Modlar
Son Yorum: Allamyrat
08-01-2018, Saat: 14:03
» Yorumlar: 2
» Okunma: 1,445
[Mod]Mount And Blade Warb...
Forum: Tamamlanmış Modlar
Son Yorum: Allamyrat
08-01-2018, Saat: 13:57
» Yorumlar: 3
» Okunma: 2,094

 
Wink Mart Lakırtısı
Yazar: RoadWarriror - 05-03-2018, Saat: 21:04 - Forum: Muhabbet / Konu dışı - Yorum Yok

Artık buradan sohbet yapılacaktır. Siz de isterseniz lakırtı konusu açabilirsiniz.

Bu konuyu yazdır

  Forumu aktif hale getirmek için öneriler!
Yazar: RoadWarriror - 05-03-2018, Saat: 20:59 - Forum: BannerlordTR Hakkında - Yorum Yok

Başlıktan da anlaşılacağı gibi, forum ne yazıkki artık aktif değil bannerlordun çıkışı da uzadığı için kötü bir durum da. Bannerlorda kadar forumu canlı tutmalıyız, bu yüzden yöneticiler olarak sizin bir öneriniz var ise lütfen söyleyin. Forum sitemizi tekrar eski günlerine kavuşturabiliriz.

Bu konuyu yazdır

Wink Mod yapımı hakkında soru-cevap konusu
Yazar: RoadWarriror - 19-01-2018, Saat: 20:28 - Forum: Mount & Blade: Warband Mod Yapımı - Yorum Yok

Herhangi bir sorunuz varsa sormaktan çekinmeyin

Bu konuyu yazdır

  Mount and Blade Bannerlord Yeni Gelen Animasyon Hareketleri
Yazar: Warbandcı - 25-12-2017, Saat: 16:03 - Forum: Mount&Blade II: Bannerlord Haberleri - Yorum Yok

Yeni Blogda paylaşılan kılıç sallama ve savunma hareketlerinin giflerini ekliyorum. Aslında detaylı ingilizce olarak anlatılmış falat ingilizcem olmadığı için çeviremedim. Zaten hareketli resimlerden anlarsınız.

Kılıç Sallama Animasyonu
Savunma Hareketi

Bahsi Geçen 21/12/2017 tarihli Dev BLOG : [Linkleri yalnızca üyeler görüntüleyebilir. Üye Olmak İçin Buraya Tıklayın.]

Bu konuyu yazdır

  Mount and Blade Bannerlord Vlandia Krallığı
Yazar: Warbandcı - 13-12-2017, Saat: 18:01 - Forum: Mount&Blade II: Bannerlord Haberleri - Yorumlar (2)Selamlar Kalradya Savaşçıları!

Birçok diyarın dilini konuşabilen, denizaşırı ülkelerden, paralı askerler ve maceraperestler arasından imparatorluk sınırlarını, içerisindeki itaatsiz kabilelere karşı gümüş karşılığı korumak için gelenlerden bahsediyoruz bugün. Adlarını ilk savaş beyleri olan Kalradik Cesur Yürekli Wilund'dan aldılar ve Vlandialılar olarak tanındılar. Her biri rakipsiz ağır süvarileri, İmparatorluğun düşmanlarını Aserai döküntülerinden uzak bozkırlara sürdüler. Ancak imparatorluğun ihtiyaç duyduğu kadar gümüşü yoktu ve hazine yetkilileri çok geçmeden paralı askerlere hibe araziler ve ünvan ile de ödeme yapılabileceğini öğrendiler. Bu, muhtemelen politikalarından en ileri görüşlü olanı değildi. Vlandialılar yerleştiler, evlendiler, çiftlikler ve kaleler kurdular. Son hükümdarsız dönemde Demirkollu Osrac’ın kendini sözde kral ilan etmesi çok zor olmadı. Baravenos’un başkentini ele geçirmesi de imparatorluğun batıyı nasıl ele geçirdiğinin göstergesidir.

Vlandialılar, Fransa’ya yerleşip sonrasında kendileri için İngiltere, Sicilya ve Kutsal Topraklarda krallık kuran Nors baskıncıları Normanlar başta olmak üzere, ortaçağ başları Avrupa’sının feodal devletlerine dayanmaktaydı. Normanlar, Bizans ve Müslüman düşmanlarını, 12’nci yy. tarihçilerinden Anna Comnea’nın deyimiyle “Babil duvarlarını delip geçebilecekleri” öfke ve süvari hücum disiplinleriyle etkisiz hale getirdiler. Şovalyeler savaş eğitimlerinde, sıradışı disiplini, hak iddia edebilecekleri herhangi bir olası toprağın kararlı bir şekilde peşine düşme fikri ile birleştirdiler. Feodal miras hukukunda herhangi bir gri alan savaş nedeniydi. I. William’ın, Sicilyalı Robert Guiscard’ın ya da I. Bohemond’un kariyerleri bitmek tükenmek bilmeyen çatışmalardı: bazen daha fazla toprağın fethiyle alakalı, kölelere karşı nispeten önemsiz vassal tartışmaları, bazen de kardeşler arasındaki ya da baba-oğul arasındaki çatışmalar.Vlandialılar, diğer ülkelerden biraz daha fazla bölge kontrol ediyorlar ancak aralarında iç anlaşmazlık çıkarmak için toprağı işliyor olacağız. Yaşamaktan usanmış Vlandia kralı Derthert, kendisinin sancağı altında savaşmaktansa kendi gündemini yaratma peşinde koşan baronlarla uğraşmak zorunda kalacaktır. Mount and Blade: Warband ortaçağ savaşının “deli sürüsüne çobanlık” yönünü modellemeye de çalışmıştır ancak bazı kimseler, lordların kendi isteğiyle dolaşabileceği uygulamayı sinir bozucu bulmuştur. Bannerlord'da, yeni Nüfuz mekanizması oyuncuların alanda geniş kavgacı vassal orduları ellerinde tutmaları için kaynağın sınırlı olması koşuluyla nüfuzlarını harcamalarına olanak verecektir.

Vlandialılar, küçük ülkelerden paylarını alacaklardır. Battania ve Kuzaitlerde olduğu gibi, bunlar krallığın doğuşunu vurgulamaya hizmet ederler. Örneğin, Vlandia (ve Norman) krallıklarını kuran maceraseverler ile rekabet etmek isteyen oyuncular, şanslarını Katalan ya da serbest topluluklar gibi ortaçağ ekipmanlarına dayalı Altın Domuz birliklerinde deneyebilirler.Vlandia orduları ve zırhları, 9. yy.'dan 12. yy. başlarına kadarki Batı Avrupa'ya dayanır. Bu, nispeten hızlı bir evrim dönemidir ve bize bazı dengeleme sorunları getirir. Örneğin, bu dönemdeki iki elle kullanılan kılıçlar gibi şeylere, özellikle de 1053 Civitate muharrebesindeki Swabia paralı askerlerince kullanılan silahlara, bildiğimiz kadarıyla görsel tanımlamalar ya da örnekler olmamakla birlikte metinsel referanslar vardır. İki elli kılıçlar Warband'de popüler silahlardı bu yüzden onları dahil etmemize rağmen standart bir ekipman yerine onların ancak bir kahramanın silahı olabilecek, nispeten daha ender silahlar olmalarını sağlıyoruz. 11. yy'da ve daha öncesinde arbaletlerin ne sıklıkla kullanıldıklarıyla ilgili tartışmalar olmasına rağmen kapsam yönünden yanılıyoruz. Kullanımları, Vlandialılara, Normanlar kadar etkili kale savunması vermeli. 

Ortaçağ savaş alanlarında da açıkça görüldüğü gibi, yatık mızrak taarruzu ölümcül bir taktiktir. Güçlü bir attaki iyi bir süvari tarafından kullanıldığında çok daha etkili hale gelir. Bannerlord'da, hafif ya da ağır süvari olarak uzmanlaşmak arasında bir bedel olmasını sağlamaya çalışıyoruz. Hafif atlar belirgin ölçüde manevra kabiliyetine sahip olacaklardır ancak fiziksel temastan çok hoşlanmayacaklardır. Ve en iyi ağır süvariler bile mızrak duvarına saldırmadan önce iki defa düşünmelililer – Normanlar bile Hastings'de kalkan duvarını yıkamamış, yerine kombine silahlar kuşanarak ve şaşırtmacalar ile duvarı aşmayı başarmışlardır. Yine de, doğru kullanıldığında, Vlandialıların gücü de ezici olabilir – sadece kendi topraklarınız yerine düşmanlarınızın topraklarına odaklanmalarını sağladığınızdan emin olun.Gelecek haftanın blogunda yazılım mühendislerimiz Dündar Ünsal ve Koray Kıyakoğlu ile konuşuyor olacağız. Dündar ve Koray, Bannerlord'un front-end (kullanıcı önyüzü) ile back-end (server) arasında verimli ve etkili bir iletişim sağlandığından emin olmak için birlikte çalışıyorlar. Sormak istedikleriniz varsa yorum kısmına yazabilirsiniz. Aralarından bir tanesini seçerek kendilerine soruyor olacağız.

Bu konuyu yazdır

  Mount and Blade Warband Kızıl Savaş Modu indir
Yazar: Warbandcı - 13-12-2017, Saat: 16:36 - Forum: Mount & Blade: Warband Modları - Yorum Yok


Mount and Blade Warband için hazırlanmış Kızıl Savaş dönemini anlatan mod.Silahlar , kılıçlar skinler birebir tarihini yansıttığı şekilde modlanmış.Mod boyutu 837MB.

İndirme linki: [Linkleri yalnızca üyeler görüntüleyebilir. Üye Olmak İçin Buraya Tıklayın.]

Bu konuyu yazdır

  Warband Bitti mi ?
Yazar: Warbandcı - 13-12-2017, Saat: 16:33 - Forum: Mount & Blade: Warband Sohbet - Yorumlar (1)

Arkadaşlar merak ettiğim şey bannerlord çıkacak yanlız bu warband a mod yapımları bittimi ? yani yeni mod arıyorum ama bulamadım . bulduklarımı bende burdan paylaşayım herkes yararlansın sizde bulursanız paylaşın

Bu konuyu yazdır

Exclamation Warband Evlat Modu (v1.21) Güncel Mod İndir
Yazar: -zombi- - 10-12-2017, Saat: 12:46 - Forum: Mount & Blade: Warband Modları - Yorumlar (3)

— Tanım —

Bu mod ile görev sayısının arttırılması amaçlandı.
Ana hikâyeye bağlı bir görev dizisi var. 
Oyun 1277 yılında başlıyor. 
Oyun boyunca size iki evladınız yoldaşlık ediyor.
Eski 16 yoldaş ise farklı rollerdeler ve size görev veriyorlar.
12 yeni savaş grubu var ve onlara katılabiliyorsunuz.
— Özellikler —


» 50 yeni görev
» Haydut, kelleci reisi ve kervan başı olma
» Madenci, balıkçı, oduncu ve tezgahtar olarak çalışma
» Rüyada fantastik görevler yapabilme
» Kayık ve uçan halı sürme, kuzgunla haberleşme
» Eşyaları tamir ettirme, atları ehlileştirme ve iyileştirme
[Linkleri yalnızca üyeler görüntüleyebilir. Üye Olmak İçin Buraya Tıklayın.]

Tek Tıklamayla direk link indirme sadece bannerlordtr.com'da ..

Bu konuyu yazdır

  Forum düzenlemeleri
Yazar: RoadWarriror - 10-12-2017, Saat: 09:43 - Forum: BannerlordTR Hakkında - Yorumlar (4)

Evet bu konuda forumda olan güncel düzenlemeler gösterilecek ayrıca değişmesini istediğiniz veya forum ile ilgili bir eleştiriniz varsa bu konuda paylaşabilirsiniz :)

Bu konuyu yazdır

Big Grin Youtube Twitch Türkiye_1.1_BETA Modu
Yazar: Emir.09 - 05-11-2017, Saat: 17:06 - Forum: Mount & Blade: Warband Modları - Yorumlar (2)

                Youtube Twitch Türkiye_1.1_BETA Modu Yaptık Tamamen Eğlence Ve Troll Amaçlı Oynamanızı Tavsiye Ederim İzinsiz Video Çekip Paylaşmayın Biyerde İzin Alın Lütfen Sagılar
Link: [Linkleri yalnızca üyeler görüntüleyebilir. Üye Olmak İçin Buraya Tıklayın.]Ek Dosyalar Ekran Görüntüleri
           
Bu konuyu yazdır